Opis obrazu jana matejki jan kochanowski nad zwłokami urszulki

Pobierz

obraz powstał w XIX wieku po śmierci Urszuli Kochanowskiej.. Artysta żył w XIX wieku i reprezentuje polskie malarstwo historyczne.. Obraz "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszuli" został namalowany przez Jana Matejkę w 1862 roku.. Malarz przedstawił ją jakby śpiącą spokojnie w trumnie, nad która pochyla się zbolały ojciec.Opis obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszuli" bohemma, czw., 03/12/2009 - 19:54 Jan Matejko na obrazie pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszuli" ilustruje treść trenów, które wspomniany w tytule poeta napisał na cześć swojej zmarłej córeczki.Opis reprodukcji obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Na pierwszym planie widzimy mężczyznę, który, obejmując małą dziewczynkę, całuje ją w czoło.Autorem obrazu ,,Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest Jan Matejko.. Obraz przedstawia poetę z Czrnolasu, przeżywającego wielką tragedię spowodowaną śmiercią ukochanej córeczki.Jan Matejko, Kochanowski nad zwłokami Urszulki - interpretacja Urszula Kochanowska nie była jedynym dzieckiem Jana Kochanowskiego i też nie tylko ją spośród swych pociech polski poeta stracił, jednak to jej śmierć była dla niego wyjątkowym ciosem i jej poświęcił "Treny", zbiór przepełnionych smutkiem i filozoficzną .. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Jan Matejko podjął się malarskiej próby zrelacjonowania ostatniego pożegnania ojca, Jana Kochanowskiego, z córeczką..

Opis obrazu Jacka Malczewskiego pod tytułem "Eloe".

Na pierwszym planie widać małą dziewczynkę, która przyodziana jest.Na pierwszym planie obrazu Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki", w samym centrum znajduje się pisarz wraz z córką.. Urszulka, w której pokładał wielkie nadzieje, upatrywał w… Czytaj dalej →Reprodukcja obrazu, która wywarła na mnie ogromne wrażenie to dzieło Jana Matejki pt. "Kochanowski na zwłokami Urszulki " .. Malarz wzorował się na trenach Kochanowskiego.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana KochaKochanowski nad zwłokami Urszulki - opis obrazu - Jan Matejko Dominika Grabowska 29 stycznia, 2013 II Gimnazjum , język polski 1 Comment Obraz Jana Matejki Kochanowski nad zwłokami Urszulki przedstawia pisarza czuwającego przy zmarłej córeczce.Tematyką obrazu Jana Matejki jest postać Kochanowskiego - zbolałego ojca pochylonego nad zwłokami ukochanej córeczki - Urszulki.Jego postać jest pełna rozpaczy i smutku.. Kochanowski, trzymając Urszulkę w objęciach, jednocześnie wskazuje na nią dłońmi, co świadczy o tym, że to ona jest na tym obrazie najważniejsza.Przedmiotem mojej krótkiej refleksji będzie w tej wypowiedzi reprodukcja obrazu namalowanego przez Jana Matejkę a zainspirowanego sławetnym cyklem "Trenów" Jana Kochanowskiego pod tytułem: "Kochanowski nad zwłokami Urszulki", który przedstawia właśnie poetę pogrążonego w smutku i cierpieniu nad ciałem swej zmarłej córki..

W: Opis obrazu Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" zgodnie z kryteriami (0-10p.)

Zmarła ona jak wiadomo w wieku niespełna trzech lat.. Około 1580 roku zmarła Jana Kochanowskiego ukochana córeczka ?. Urszulka leży… Czytaj dalej →Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - kopia obrazu Jana Matejki namalowana przez Jerzego Primke w 1984 roku, na postawie kopii z Pałacu Prymasowskiego w Warszawie.. Obraz ten powstał w 1863 r.Dzieło Jana Matejki wykonane jest farbami olejnymi na płótnie .Na pierwszym planie artysta umieścił zmarłe dziecko… Czytaj dalej →Opis obrazu Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" jest pięknym obrazem namalowanym w 1862r..

Opis obrazu "Lament Orfeusza" Pascala BouveretaOpis obrazu "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".

Jan Matejko znany jest przede wszystkim ze swych wspaniałych scen batalistycznych oraz obrazów o szeroko pojętej tematyce historycznej.. Dzieło wykonane techniką olejną powstało w 1862 roku, niestety obecnie uznawane jest za zagin.Opis obrazu "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszuli".. O: Recytacja wybranego trenu (0-6p.). Urszula leży w małej trumience ozdobionej metalowymi elementami.Kochanowski nad zwłokami Urszulki - opis obrazu - Jan Matejko Dominika Grabowska 29 stycznia, 2013 II Gimnazjum , język polski 1 Comment Obraz Jana Matejki Kochanowski nad zwłokami Urszulki przedstawia pisarza czuwającego przy zmarłej córeczce.Przydatność 80% Opis obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" Znany polski malarz Jan Matejko namalował w 1862 r. obraz pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszulki".. Mało kto wie, że w jego dorobku znajduje się także duża ilość portretów, z których znaczna część wpisuje się oczywiście w główny nurt .Opis obrazu Jana Matejki pt: "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" 1 marca 2020 0 Przez admin Na pierwszym planie obrazu widzimy pogrążonego w smutku ojca- Jana Kochanowskiego, który pochyla się czule obejmując i całując w czoło ciało swej przedwcześnie zmarłej, bo zaledwie pięcioletniej, córeczki.Jan Matejko - "Kochanowski nad zwłokami Urszulki" - opis obrazu Jan Matejko ?Kochanowski nad zwłokami Urszulki" 1862 Obraz namalowany farbami olejnymi na płótnie..

Znany polski malarz Jan Matejko jest twórca obrazu pt. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki".

Do dziś zachował się jedynie akwarelowy szkic na papierze w rozmiarze 24 × 32 cm - studium do obrazu.. Na pierwszym planie dzieła znajduje się postać Jana Kochanowskiego po stracie swojej córki, Urszuli.Poeta, pochylając się nad zwłokami dziewczynki, troskliwie .Opis obrazu Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" poleca 82 % 1203 głosów.. Szkic do obrazu znajduje się w zbiorach prywatnycZadanie: opis obrazu jana kochanowskiego z urszula Rozwiązanie:myślę że chodzi o obraz jan kochanowski nad trumną ukochanej córki urszuli na pierwszym planie obrazu jest postać jana kochanowskiego który pochyla się nad trumną ze zwłokami swojej ukochanej córki urszulki czule ją obejmuje i całuje w czoło jego twarz jest przepełniona bólem i rozpaczą zmarła ubrana jest w .Porównanie wybranego trenu Jana Kochanowskiego i z utworem Stanisława Różewicza "Anka" (0-5p.). To cudowne arcydzieło stworzył sławny polski malarz - Jan Matejko.. Treny Jana Kochanowskiego zainspirowały Jana Matejkę do namalowania tego fascynującego obrazu.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz olejny Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Przedstawia załamanego poetę nad zwłokami swojej najmłodszej córki.. Dzieło powstało w 1862 roku i jest szkicem czarno-białym.Jan Matejko "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" (1862 r.) Zainspirowany lekturą Trenów, Jan Matejko stworzył obraz, przedstawiający zbolałego ojca pochylającego się nad ciałem córeczki.. Namalował wiele dzieł o tej tematyce np: ,,Hołd pruski", ,,Stańczyk".. Jednym z jego dzieł jest obraz pt. "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki", który przedstawia jak sama nazwa mówi Kochanowskiego ze swoją zmarłą córką.Opis obrazu Jana Matejki "Kochanowski nad zwłokami Urszuli" bohemma, czw., 03/12/2009 - 19:54 Jan Matejko na obrazie pt. "Kochanowski nad zwłokami Urszuli" ilustruje treść trenów, które wspomniany w tytule poeta napisał na cześć swojej zmarłej córeczki.Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - Obrazy Matejki Jan Kochanowski nad zwłokami UrszulkiJan Kochanowski nad zwłokami Urszulki - obraz Jana Matejki namalowany w 1862 roku, uznawany za zaginiony.. Treść.. Ukazuje scenę po śmierci Urszuli.. Filmy.. Twarz ukazuje rozpacz, żal, załamanie i ból.. Czule obejmuje swoją córeczkę, całując ją w czoło.. To cudowne arcydzieło stworzył sławny polski malarz - Jan Matejko.Obraz Jana Matejki "Jan Kochanowski nad zwłokami Urszulki" przedstawia pogrążonego w żałobie Jana Kochanowskiego, całującego w głowę swoją zmarłą córkę, Urszulkę..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt