Charakterystyka adasia cisowskiego karta pracy

Pobierz

Adam miał 17 lat.. Adam Cisowski Profesor Gsowski Wandzia 2.. Akcja powieści rozgrywa się w:Zadanie pracy domowej Wykorzystując zebrane informacje, napisz: - charakterystykę Adama Cisowskiego (dla chętnych), - własną ocenę postaci "szatana" (dla wszystkich).. Charakterystyka wiata bani Charakterystyka wiata Bajek robotów A kosmolud, elektrycerze, druciki-truciki, elektrosmok, nowe planety, .Temat: Charakterystyka Adasia Cisowskiego.. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem.. Po cz postacie i ich atrybuty, czyli cechy rozpoznawcze.. Profesor Gąsowski uczył Adasia: a) historii, b) matematyki, c) geografii, d) języka polskiego.. Adam był obdarzony bardzo przenikliwym umysłem.Adaś Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego - tytułowym "szatanem z siódmej klasy".. Dzięki temu mógł przeżyć wiele wspaniałych przygód.. Ta witryna wykorzystuje pliki cookies by zarządzać sesją użytkownika.Opis Adasia Cisowskiego Adam Cisowski miał 17 lat i mieszkał w Warszawie.. Jest dobrym synem, rodzice są z niego dumni.. Przez profesora Gąsowskiego, nauczyciela historii, był nazywany szatanem.. Chłopiec uczęszczał do siódmej klasy.. Miał wielki talent detektywistyczny, co głównie zawdzięczał swojej spostrzegawczości.. 03.06 (środa) .. Przedstaw charakterystykę Adasia Cisowskiego - wygląd zewnętrzny, pochodzenie ( kim byli jego rodzice), cech charakteru, skąd wzięło się jego przezwisko " szatan zAdam Cisowski maiał 17 lat i chodził do 7 klasy gimnazjum..

Oprócz: Charakterystyka adasia cisowskiego.

Był uczniem siódmej klasy w męskim gimnazjum w Warszawie.. Miał czworo rodzeństwa.. Posiadał rozmierzwioną fryzurę i brązowe oczy.. Mimo iż jest to 81 lat temu, nadal cieszy się powodzeniem.. Spojrzenie Adasia było śmiałe i dziwnie przenikliwe.. Jest człowiekiem w podeszłym wieku, zmęczonym już swoją pracą.Aby znaleźć interesują Cię ściągę, prace czy też wypracowanie na temat: Charakterystyka adasia cisowskiego.. Głównym bohaterem książki pt."Szatan z siódmej klasy" jest Adaś Cisowski.. Weryfikacja tekstu odbywa się na następujących poziomach:Podziwia Adasia za jego intelekt i bezgranicznie ufa jego detektywistycznym dedukcjom.. Jego ojciec jest szanowanym lekarzem, a matka - kobieta dobroduszna - zajmuje się prowadzeniem domu i wychowywaniem czwórki młodszych, niezwykle krnąbrnych dzieci.Głównym bohaterem był Adam Cisowski, uczeń siódmej klasy gimnazjum.. Została napisana w 1937 roku.. Tata jest lekarzem.. 0 głosów.. Na dzisiejszą lekcję zaznacz fragmenty lektury, dotyczące głównego bohatera.. Adaś Cisowski miał: a) brata, b) dwójkę rodzeństwa, c) siostrę, d) czwórkę rodzeństwa.. Oprucz tego był silny i sprężysty.. A przede wszystkim udało się pisarzowi stworzyć świat, w którym jasno zostało określone dobro i zło .Karta pracy poniżej artykułu do wykonania i odesłania na mojego maila na ocenę do 7 czerwca..

Napisz charakterystykę adama cisowskiego.

Ma mamę, która zajmuje się domem jak i czwórką jego rodzeństwa.Adaś był chłopcem wysokim.. Cechują go umiejętności, które pomagają nie tylko w szkole, ale także podczas przygody z poszukiwaniem ukrytego skarbu w .. "Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego to powieść utrzymana w konwencji powieści kryminalnej.. Swoje przezwisko zawdzięcza profesorowi Gąsowskiemu, który uznał, że tylko szatan mógł odkryć jego metodę egzaminowania uczniów.. Pomyśl czego się nauczyłeś na lekcji, wypełnij ankietę.. Chodził do klasy siódmej, w której było 30 uczniów.. Kornel Makuszyński pisał o nim, że jest "powolny z natury, myślał zawsze rozważnie bez pośpiechu, z cierpliwością niezgodną z jego wiekiem…".. Zawsze żądny przygód.. Jego inteligencja i spryt pozwalała mu wyjść z wielu opresji.. Profesor Paweł Gąsowski nazywał go Szatanem.. Często spotykam chłopców o podobnym charakterze, lecz on ma w sobie to coś niezwykłego.. Dodatkowe oznaczenie "Sprawdzona treść" wskazuje, że dany materiał edukacyjny został zweryfikowany przez Redakcję lub ekspertów współpracujących z serwisem.. Naszego bohatera charakteryzowała pękata postura.Karty pracy dla uczniów klas szkoly podstawowej4-6 Agnieszka Kruszynska..

Kartę pracy do lekcji znajdziesz na Office Teams w Pliki.

Adaś mieszka i uczy się w warszawie.. KARTA NR 1 PILNIE POSZUKIWANY Imię- Nazwisko- Przezwisko- Wiek- Pochodzenie- Rodzina- Miejsce zamieszkania- RYSOPIS Wzrost- Budowa ciała- Włosy- Oczy- Ubiór-Karta pracy - charakterystyka Adasia Cisowskiego, bohatera "Szatana z siódmej klasy" K.Makuszyńskiego.. Profesor Gąsowski to postać barwna, niezwykle pozytywna, wnosząca do powieści komizm i wzbudzająca sympatię i szczery uśmiech.Plik charakterystyka adasia cisowskiego.doc na koncie użytkownika monikanagy988 • folder pliki prywatne • Data dodania: 11 mar 2013Adam Cisowski - to młody siedemnastoletni chłopak, uczeń jednego z warszawskich gimnazjów.. Mieszkał w Warszawie.. Jego ojciec był szanowanym lekarzem, natomiast matka zajmowała się domem oraz czwórką nieznośnego rodzeństwa Adasia.. Adam to " nieco pękaty i nieforemny chłopak".Przydatność 80% Charakterystyka Adasia Cisowskiego.. Ocena umiejętności własnego uczenia się, rozplanowania pracy, rozwiązywania problemu; komunikowania się.. 1,976 wizyt.. Charakterystyka Adama Cisowskiego ("Szatan z siódmej klasy" Kornela Makuszyńskiego) Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy".. ZADANIE DOMOWE 3' Dokonaj próby charakterystyki Adasia CisowskiegoZgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne..

Był chłopcem dobrze zbudowanym, nieco pękatym, …Charakterystyka adasia cisowskiego.

Adam pochodzi z zacnej i uczciwej rodziny.. Chłopcy Francuza postanowili przenieść na plebanię, gdzie Adaś się dowiedział, że drzwi, o które chodziło de Berier są na terenie plebanii, gdyż na nich w roku 1863 został przyniesiony ranny powstaniec.charakterystyka adasia cisowskiego .. Mieszkał w Warszawie i miał czworo rodzeństwa.. Adam Cisowski miał 17 lat i chodził do gimnazjum VII klasy.. Znajdziesz tu darmowe rozwiązanie każdej pracy .Z Adasiem Cisowskim, którego podziwiał za zdolność logicznego myślenia i jednocześnie obawiał się go, nazywając szatanem, połączyła go szczera sympatia i swoista przyjaźń.. Nauczyciel skłania uczniów do samooceny.. Chodzi do siódmej klasy.. Paweł Gąsowki od 30 lat uczy historii w szkole Adasia Cisowskiego.. Jego sylwetka była pękata i niefortunna.. Odbiorcy doceniają humor pisarza, pełną napięcia akcję z nieoczekiwanymi zwrotami.. Zadanie dodatkowe: PIĄTEK (2 godziny)Praca opublikowana w Internetowym Serwisie Oświatowym Awans.net.. Zajmuje się domemj i czworgiem młodszego rodzeństwa.. Ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się domem.. Był synem warszawskiego lekarza, miał czworo rodzeństwa.. Chłopca przezywano Szatan.Katalog Iwona Kłysz, 2020-05-21 Żelazków Język polski, Karty pracy Karta pracy - charakterystyka Adasia Cisowskiego, bohatera "Szatana z siódmej klasy" K.Makuszyńskiego.Adaś był bardzo ciekawą postacią.. Zapraszamy do naszych zbiorów zgromadzonych w działach: Ściągi gotowce wydrukowane, czy też Ebuda-cd - ściągi na płycie.. Z biegiem czasu sympatia i podziw do Adama przeradza się u Wandy w miłość.. Wygląd zewnętrzny: Adaś był przy kości.. Chłopak jest 5 lat starszy ode mnie, zatem ma 17 lat.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:Z niewoli Cisowski został uwolniony przez harcerzy, pośród których był jego kolega Staszek Burski.. Adasia charakteryzował spryt, dzięki któremu odgadł metodę odpytywania prof. Gąsowskiego i odkrył osobę, która zjadła mu lody.Adaś był: sprytny, gdyż znalazł Sposób na Alcybiadesa altruistą, gdyż myślał nie tylko o sobie, ale i o innych, dlatego wyjawił wszystkim kolegom sposób uprzejmy,ponieważ w stosunku do Wandy, pana profesora zawsze zachowywał się grzecznie inteligentny, gdyż potrafił kojarzyć fakty uczuciowy, w relacjach z Wandą wesoły,potrafił śmiesznym sposobem dojść do tego kto z młodszego rodzeństwa zjadł jego lody lub: sprytny, mądry , inteligentny , bystry, spostrzegawczy .Adam Cisowski jest głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt." Szatan z siódmej klasy".. Adam Cisowski, siedemnastoletni uczeń siódmej klasy warszawskiego gimnazjum, to przystojny chłopiec o blond włosach i przyjaznym wyrazie twarzy..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt