Jakie książki lubisz czytać i dlaczego

Pobierz

Poszukaj w necie najbardziej poczytanych w 2015 roku i na bank znajdziesz coś .Owszem to prawda, ale książki od początku swojego istnienia - a zatem od istnienia pisma drukowanego - miały służyć jednemu.. Pierwszym argumentem potwierdzającym moją tezę jest rozwijanie wyobraźni.. Przed napisaniem tego tekstu zapytałem paru znajomych, jaką książkę by polecili komuś, kto nie czyta.. Tego to nawet mi się nie chce czytać!Kocham czytać książki.. Wieczór z książką to dla części osób świetny sposób na relaks po ciężkim dniu, a zagłębianie się w światy oraz śledzenie przygód fikcyjnych bohaterów jest doskonałą rozrywką.. Warto czytać książki zarówno podczas nauki czytania, jak i wtedy, kiedy ta umiejętność została opanowana do perfekcji.8 powodów dlaczego lubię czytać książki!. Każdy z nas jest inny i lubi zupełnie inne rzeczy, więc to, że pół polski zachwyca się .Dlaczego lubicie czytać książki?. Jednak na pewno na wielu osób to dobry sposób, by zobaczyć czy odpowiada im jej styl Ja zaczynałam od "Morderstwa w Mezopotamii" i rozwiązanie tam tak bardzo mnie zaskoczyło, że pragnęłam więcej.Czytanie książek wydaje się hobby dość niszowym, choć ma swoje grono zwolenników.. 11 powodów, dla których warto czytać książki 1.Gdyby wciągały od pierwszego rozdziału.. Rzucali mi jakimiś Zafonami, Murakami, Tolkienami..

- Jeżeli nie lubisz czytać książek to dlaczego?

1 ocena Najlepsza odp: 100% .. jakie książki lubicie czytać?. Przede wszystkim wciąga nas historia, którą przedstawiają.. Opinie, recenzje książek i oceny czytelników, wirtualna biblioteczka i rekomendacje książek.. Wydaje się, że czytanie jest po prostu potrzebą.Ostatnie lata to niezwykle prężny rozwój internetu, to mogłoby sugerować, że książki będą tracić na popularności i regularne czytanie odejdzie w niepamięć.. Powodów jest wiele.. Dzięki nim nasza wyobraźnia rozwija się.. A więc wraz z autorem kreujemy tzw. świat przedstawiony, który powstaje w naszej wyobraźni, a więc jest NASZ.Lubię czytać.. Rację ma Kornel Makuszyński, mówiąc: "Książka naucza serce dobroci i miłości, naucza świętości i cierpienia i pogody bólu".. Ktoś kiedyś powiedział, że lektury szkolne obrzydzają czytanie i to prawda.. 2010-03-13 14:01:10;Włączając się do dyskusji, dlaczego warto czytać, dlaczego JA czytam , odpowiem następująco: książka to inny świat, który opisuje autor ale my go przetwarzamy na własną wizję.. Wiem, że jeżeli mam z czymś problem to pewnie kiedyś ktoś już miał podobny i jest spora szansa na to, że to opisał.. Książki traktuje jak możliwość osobistego kontaktu, korepetycji z autorem.Ludziom często umyka jakiś wyraz lub chcą coś powiedzieć, ale nie potrafią ubrać tego w słowa.. Jesteśmy ciekawi jak potoczą się losy bohaterów, co na nich czeka, ciekawi nas jakie spotkają ich radości, czy .Ukazują one jakie cechy powinniśmy pielęgnować i jakie cechy przydadzą nam się w dorosłym życiu..

Albo: dlaczego nie lubicie?

Jako ostatni przytoczę argument, że czytając książki możemy ciekawie spędzić wolny czas.W klubie KOBIETY TO CZYTAJĄ!. Rozrywce.. Na szczęście można nad tym pracować, a czytanie jest najlepszym ćwiczeniem.. Wspólne rozwiązanie krzyżówki (załącznik nr 1)Ja czytam, bo lubię przeżywać emocje bohaterów <3 Poza tym to jest najlepszy relaks z możliwych.. Takie książki rozwijają wyobraźnię i pozwalają mi spędzić wspaniałe chwile, podczas których przeżywam różne przygody z moimi ulubionymi bohaterami.Świadomi zagrożeń, jakie stwarza czytanie książek, przyjrzyjmy się jednakże niemałym zdrowotnym korzyściom, które niesie ich lektura.. "Książka może być jak bandaż lub gips" - pisał J.L.Wiśniewski.. Dlaczego akurat te?. Gdybyśmy nieczytającym nie sugerowali, że powinni przeczytać to, co my lubimy.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać .. Bywa, że kiedy zaczniemy już czytać daną książkę, to trudno przestać i odłożyć ją.. No i ta ortografia… To dzięki czytaniu właśnie nauczyłam się pisać bezbłędnie.Dlaczego warto czytać książki?. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodać ..

To jednak nie wszystkie zalety, jakie ma czytelnictwo.

Content titles and body; Content titles onlyCzytanie zachęca nas do refleksji, do zastanowienia się na tym, co przydarza się innym, jakie spotykają ich trudności, jakie radości.. Ponieważ dobra literatura grozy potrafi wywołać przyjemny dreszczyk na ciele, a niezłe fantasy (oraz SF) potrafi niesamowicie pobudzić wyobraźnię.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Napisz po niemiecku kilka zdań na temat dlaczego lubisz czytaćPolecam tą książkę gorąco i szczerze powiem, że choć lubię np. książki Stephena Kinga, takie thrillerowate, horrorowate, jednak nie ma nic bardziej budującego, gdy czyta się totalnie .Napiszę szczerze- mam ponad 20 lat i dopiero teraz czuję że dorosłam do czytania książek tak dla siebie.. Autorzy literatury umieszczają w swoich dziełach ciekawe opisy.Temat: Dlaczego warto czytać książki?. (przyznanie się do lenistwa) - Jakie znasz rodzaje książek (na planszy każdy uczeń zaznacza kropką jakie książki lubi czytać np.: przygodowe, przyrodnicze, obyczajowe, historyczne, sensacyjne, bajki i baśnie, komiksy i czasopisma) II.. Czas trwania zajęć: 45 minut Cele: - uświadomienie wartości czytania, - ustalenie różnych sytuacji, w których ksiązka jest niezbędna, - rozbudzenie zainteresowania różnymi rodzajami książek - zachęcenie uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki, - dzielenie się preferencjami czytelniczymi, - tworzenie listy polecanych książek .Sama lubię Christie, choć gdybym zaczeła od opowiadań, to chyba nigdy nie wciągnęłabym się w jej książki tak bardzo..

Jak ...JaneS: Pineapple: Jakie książki warto przeczytać w wakacje?

Już samo trzymanie książki w łapkach daje mi +1000 do szczęścia.. I dopóki ponownie książki nie będą dawać TYLKO radości i satysfakcji z samego faktu "czytania", dopóty 37% Polaków będzie czytać tylko jedną książkę w roku.Książka jest wielkim przyjacielem człowieka.. No i książki doskonale też ćwiczą pamięć (żadne dysortografie mi niegroźne).Serwis dla miłośników książek.. Poza tym "lekiem na całe zło", to po prostu lubię relaksować się przy książce, ćwiczyć wyobraźnię.. Według mnie z całą pewnością warto czytać książki, postaram się to udowodnić następującymi argumentami.. Książki inspirują nas.. znajdziesz książki, które inspirują, wzruszają i zmuszają do myślenia, książki, które podejmują ciekawe, niebanalne, niekiedy też kontrowersyjne tematy, wobec których nie możemy i nie chcemy pozostać obojętne, książki o sprawach ważnych i bliskich każdej z nas ważne, a przede wszystkim takie, o .Napisze mi ktoś po angielsku jakie lubi czytać książki i dlaczego?. Jakie polecacie książki polskich i zagranicznych autorów, które przeczytaliście?Nie wiem jakie gatunki literackie wkradły się Tobie w łaski, ale przedstawię książki, które już od dłuższego czasu górują na mojej osobistej liście bestsellerów.. Bo lubię się rozwijać.. Chociaż kiedyś zupełnie tego nie rozumiałam, jak czytanie może wpływać na rozwój człowieka, teraz już wiem, już rozumiem.Uwielbiam czytać książki fantastyczne, ponieważ przedstawiają wspaniałe historie, bohaterów i wydarzenia, które mają miejsce w różnych, jakże innych od naszego świata krainach.. I ja się z nim zgadzam.. Kurcze lubie czytać książki po angielsku, ale niechce mi się wymieniać bo jest poprostu tego za dużo.. Tyczy się to właściwie każdego obszaru życia.. Nic bardziej mylnego!.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt