Opisz technikę wykonania odbicia sposobem górnym w piłce siatkowej

Pobierz

Nauczanie odbicia sposobem oburącz górnym - konspekt piłki siatkowej Odbicie piłki oburącz sposobem dolnym - technika i ćwiczenia Doskonalenie odbicia piłki oburącz sposobem dolnym - konspekt Doskonalenie odbicia piłki sposobem oburącz górnym z integracją między przedmiotową - konspekt, piłka siatkowaFilm instruktażowy jak poprawnie wykonać w piłce siatkowej odbicie sposobem górnym i dolnym z akcentem na celność wraz z zestawem stosownych ćwiczeń dla uczn.Ćwiczenia wprowadzające do odbicia górnego Ćwiczący ustawiają się w parach w odległości 4 m, jedno dziecko ma piłkę.. 13.". Po kolejnym odbiciu od podłoża odbijają głową, następnie sposobem oburącz górnym nad sobą.Siatkówka polega na odbijaniu piłki dowolną częścią ciała (najczęściej rękoma) tak, aby przeleciała ona nad siatką i dotknęła połowy boiska należącej do przeciwnika.. Ciężar ciała spoczywa raczej na śródstopiu, ramiona i nogi są ugięte, tułów wyprostowany.5.. Postawy (usamodzielnienie ucznia): - uczeń chętnie uczestniczy w zajęciach - uczeń przestrzega zasad bezpieczeństwa, zdrowego współzawodnictwa i rywalizacji.PRZEBIEG: Ćwiczący rzucają piłkę oburącz od dołu w górę.Po koźle od podłoża odbijają piłkę nad sobą sposobem oburącz górnym.. Po uderzeniu piłki zawodnik może opaść poza pole zagrywki lub na boisko.. Wariant 2.Prowadzący: Arkadiusz Podlaski Miejsce zajęć: sala gimnastyczna Zadanie główne (temat): Doskonalenie odbić sposobem oburącz górnym i dolnym w piłce siatkowej Klasa: VIb dz Data: 25.09.2020 r. Cele: 1..

ad 5.PIŁKA SIATKOWA - doskonalenie odbić sposobem górnym w pozycjach niskich.

Odbicia piłki w dwójkach.. W trójkach na wprost ze zmianą miejsc.. Dodatkowo należy wysłać swoje zdjęcie przedstawiające prawidłową technikę obu odbić.. Odbicia piłki nad sobą.. W czasie podrzutu piłki wykonujemy zamach ręką uderzającą do tyłu z równoczesnym nieznacznym obniżeniem postawy.W truchcie: wykonanie podrzutu piłki w górę, klaśnięcie dłońmi z przodu i z tyłu ciała, a następnie chwyt spadającej piłki.. Należy w niej krótko opisać technikę odbić oraz postawy ciała przy .. 4 Zawodnik musi wykonać zagrywkę w ciągu 8 sekund od gwizdka sędziego pierwszego naOdbicie zaczynamy od wyprostu kończyn dolnych, a kontakt piłki z palcami następuje dopiero w połowie fazy wyprostu kolan.. W siadzie rozkrocznym: toczenie piłki po parkiecie, wokół własnego ciała.. Grają oni bowiem po dwóch przeciwległych stronach siatki.. W trójkach - po trójkącie.. Wychowania:Tutaj masz wszystko dokładnie opisane :) Jest to gra zespołowa, w której zawodnicy przeciwnych drużyn nie mają ze sobą bezpośredniego kontaktu.. Każdy zespół może wykonać trzy odbicia - odbiór, wystawa i atak - każde następne jest błędem.Przebieg: na sygnał prowadzącego, zawodnicy odbijają piłkę sposobem górnym do siebie, a po odbiciu przebiegają na koniec swojego rzędu..

Odbicia piłki od podłoża i odbicia sposobem oburącz dolnym.

Głownym celem lekcji jest doskonalenie poprawnego ułożenia rąk do odbić piłki sposobem górnym .Kozłowanie piłki koszykowej w slalomie, J.w. z dotykaniem pachołka wolną ręką, W dwójkach odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz górnym, J.w. z utrudnieniem (obieganie kolegi, kilkakrotne odbicia piłki nad głową),a) Robert Lewandowski b) Bartosz Kurek c) Marcin Gortat d) Robert Kubica 11) Błędem jest: a) 2-krotne odbicie przez tego samego zawodnika b) odbicie piłki nogą c) odbicie piłki głową d) odbicie piłki poza boiskiem 12) Błędem jest: a) przyjęcie zagrywki nogą b) wykonanie zagrywki sposobem dolnym c) wyskok w momencie wykonywania .Najczęściej występujące błędy w siatkówce nierzadko są jednymi z istotnych czynników, które determinują to, czy drużyna wygra, czy też przegra.. Odbicie piłki następuje sprzed twarzy, ramiona tylko częściowo prostują się w łokciach.Następnie opuszczenie ramion i przejście do następnych działań.. Ciężar ciała powinien być rozłożony równomiernie na obie kończyny dolne.Odbicia i zagrywka w siatkówce Każda z drużyn tuż po tym, jak piłka znajdzie się po jej stronie boiska ma trzy odbicia na to, aby przenieść ją z powrotem na stronę rywali..

Dziś na lekcji przypomnimy sobie technikę odbicia piłki siatkowej .

Jeśli piłkę odbije jeden zawodnik z dwóch (trzech) stykających się, zaliczone jest jedno odbicie piłki.Zawodnik stoi w małym wykroku, twarzą zwrócony do siatki, piłka przed podrzutem spoczywa na lewej ręce (przy uderzeniu prawą ręką) przed prawym barkiem.. Dziecko odbija piłkę sposobem górnym, a gdy piłka znajdzie się w martwym punkcie, zarówno osoba która rzuciła piłkę, jak i drugie dziecko bez piłki muszą wykonać:Podczas odbicia uczeń znajduje się w pozycji rozkrocznej pod piłką, stopy rozstawione są na szerokość bioder a jedna z nich wysunięta jest o pół lub całą długość do przodu.. Ćwiczący odbijają piłkę i obniżają postawę do przysiadu oraz klęku jednonóż, obunóż a następnie wstają do postawy siatkarskiej.. Każdy .Zagrywka sposobem dolnym to najłatwiejszy sposób na wprowadzenie piłki do gry.. Po rzucie w siatkę.Czy wiesz jakie występują postawy w siatkówce?. Ćwiczenia są wykonywane w pozycji leżąc tyłem, leżąc przodem i w klęku.Dwóch lub więcej zawodników może odbić piłkę w tym samym czasie.. Ocena celująca : Praca pisemna pt " Technika odbicia piłki sposobem dolnym i górnym".. Jeśli już to wszystko potrafisz to masz okazję wspólni.Są dwa zasadnicze sposoby odbijania piłki: - Odbicie sposobem górnym (palcami) - Odbicie sposobem dolnym (przedramionami).Przyjęcie zagrywki sposobem górnym polega na odbiciu piłki palcami obu rąk..

A może chciałbyś poznać technikę odbić sposobem górnym?

Odbicia piłki o ścianę.. Tak uderzona piłka leci na drugą stronę siatki dużym łukiem i z niewielką prędkością.. W staniu: zbicie piłki jedną ręką (odbicie piłki od podłoża) wejście pod piłkę i wykonanie odbicia sposobem górnym lub .-uczeń wykona odbicia piłki sposobem oburącz górnym i dolnym-uczeń wykona odbicia piłki w postawie o zachwianej równowadze.. Ten typ serwisu nie jest już stosowany przez profesjonalnych graczy.— poprawi technikę odbicia piłki — wzmocni mm kończyn dolnych zadania: — odbija piłkę sposobem górnym w parach w miejscu — odbija piłkę w parach poruszając się krokiem odstawno-dostawnym — odbija piłkę sposobem górnym - po odbiciu wykonuje wyskok z obrotem o 360 stopni — jak wyżej, tylko przechodzi do podporu przodemPRZEBIEG: ćwiczący szybko odbijają piłkę od ściany sposobem oburącz górnym.. Ich zadaniem jest umieszczenie piłki w polu przeciwnika, mając do dyspozycji 3 odbicia piłki rękoma.Wykonanie przedramieniem ruchu z góry do dołu, dłoń otwarta przez zawodnika linii obrony, libero, piłki z zagrywki przeciwnika - P.13.3.3; P.. 10.1.2.1 Jeżeli dwóch (trzech) zawodników tego samego zespołu odbije piłkę jednoczenie, liczą się dwa (trzy) odbicia (z wyjątkiem bloku).. 5 ćwiczeń z piłką siatkową lub papierem toaletowym.. Zawodnik wykonuje zamach ręką do tyłu, a następnie ruchem wahadłowym uderza w piłkę.. wygrywa ten zespół, który wykona więcej odbić w ciągu 30 sekund.. Podczas meczu istotny jest każdy punkt.. Wyścig po serwie"3 W momencie wykonywania zagrywki czy też w chwili odbicia przy zagrywce z wyskoku, zawodnik nie może dotknąć boiska (ani linii końcowej) oraz podłoża na zewnątrz pola zagrywki.. 13.3.5 po rozegraniu piłki przez libero sposobem górnym w polu ataku lub jego przedłużeniu - P.13.3.6 Przekroczenie linii środkowej lub piłka przekracza dolną płaszczyznę pod13.05.2020 Ćwiczenia siatkarskie doskonalące odbicia piłki siatkowej sposobem oburącz górnym ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt